Період публікації:

від

до

Категорія:

Відкрито книжкову виставку, присвячену Наталі Забілі

Опубліковано: Середа, 28 лютого 2018 

min
max

До 115-ти річчя від дня народження Наталі Львівни Забіли (5 березня – 1903), української письменниці, перекладача, драматурга у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку:  «Поезія щасливого дитинства» (експонується з 26 лютого до 16 березня в приміщенні абонементу).

Довідка

Забіла Наталя Львівна, українська дитяча письменниця, перекладач із польської, французької та російської; яка надрукувала понад 200 книг, більше 5 мільйонів примірників; перший лауреат літературної премії ім. Лесі Українки (1972 р.).

Творчий доробок Наталі Забіли характеризується різноманітністю тем і жанрів. Не випадково український поет Валентин Бичко назвав її творчість «материнською піснею, цікавою, барвистою, розумною, клопіткою, дбайливою».

Поетеса широко відома як перекладач і популяризатор в Україні дитячої літератури інших народів. Їй належать переклади творів Олександра Пушкіна, Миколи Некрасова, Сергія Михалкова, Агнії Барто, Самуїла Маршака, Корнія Чуковського. Плідно працювала і в галузі перекладу з французької, польської та інших мов. Твори письменниці перекладено багатьма мовами.

Крім того, Наталя Забіла була автором підручників «Читанка» для другого класу (1933) і «Читанка» для третього класу (1939), які перевидавалися кілька разів.

Забіла вела велику громадську роботу. Протягом багатьох років була головою комісії дитячої літератури у Спілці письменників України, членом редколегії дитячих журналів, редакційної ради Дитвидаву, виступала на письменницьких з'їздах і нарадах із питань дитячої літератури як критик і літературознавець.

Однією з найкращих книжок Наталі Забіли є цикл віршованих оповідань «Ясоччина книжка» (1934).

Померла Наталя Забіла у віці 82 роки 6 лютого 1985 р. у Києві/

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

17 травня – День вишиванки 17 травня – День вишиванки Опубліковано: Вівторок, 15 травня 2018 17 травня – День вишиванки У приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальні виставки: «Нитками вишита любов» (експонується з 10 травня до 31 травня в приміщенні абонементу) та  «Вишиванка – твій генетичний код» (експонується з 10 травня до 31 травня...

Переглядів: 51 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам

Відкрито книжкову виставку, присвячену Роману Андріяшику Відкрито книжкову виставку, присвячену Роману Андріяшику Опубліковано: Субота, 05 травня 2018 До 85-ти річчя від дня народження Романа Васильовича Андріяшика (9 травня – 1933), українського письменника у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки представлено книжково-журнальну виставку: «Він прославив наш край»: (експонується з 02 травня до 25 травня в приміщенні абонементу). Довідка Роман...

Переглядів: 115 Коментарів: 0

Науково-педагогічна бібліотека - освітянам
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook