Період публікації:

від

до

Категорія:

У дуальному навчанні робота студента має бути оплачуваною, це одна з ключових речей – заступник Міністра Юрій Рашкевич

Опубліковано: Четвер, 01 лютого 2018 

min
max

Одним із ключових принципів концепції дуальної освіти в Україні є оплата роботи студента під час його навчання на підприємстві. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Юрій Рашкевич під час прес-конференції, присвяченій дуальній освіті в Україні.

«Одна з концептуальних речей, яка має бути в дуальній формі освіти, це щоб робота студентів під час навчання на підприємстві, в організації оплачувалася. Навіть не стільки з точки зору, щоб вони могли заробити грошей, хоча це теж важливо для студентів. Однак ключова річ в іншому. У наш час всі рахують гроші. І якщо організація бере до себе студентів на дуальне навчання і зобов’язана платити їм, то це означає, що їх не використовуватимуть для «підсобних робіт» – папери перекладати чи каву носити. Це значить, що для них знайдуть адекватну роботу», - підкреслив Юрій Рашкевич.

Він нагадав, що дуальна форма освіти передбачає поєднання аудиторного навчання та навчання на виробництві, яке не потрібно плутати з практикою. Адже таке навчання передбачає і повне використання кредитно-модульної системи, і формулювання результатів навчання, і визначення критеріїв оцінювання. Результати навчання так само впливатимуть на отримання студентом стипендії або можливість його відрахування.

Однак Юрій Рашкевич зауважив, що наразі вбачає певні загрози у впровадженні дуальної освіти в Україні.

«Ми знаємо приклади, що інколи такі прогресивні речі перетворюються на компанійщину, профанацію самої ідеї. І я буду дуже розчарований і зрозумію, що ми програли, якщо через рік нам скажуть, що вже 15-20 % освітніх програм в університетах є в дуальній формі. Це нереально. За нашим графіком, якщо все піде добре, то лише десь за 5 років ми вийдем на повноцінне запровадження дуальної форми освіти», - розповів заступник Міністра.

Він спрогнозував, що в більшості випадків у вишах паралельно йтиме 2 програми: на певній спеціальності, на певному рівні буде програма за денною формною навчання і поряд – за дуальною. Це призведе до конкуренції між програмами, а отже – спонукатиме до покращення якості освіти.

«Світова практика засвідчує, що дуальні програми мають підвищений попит, дають кращу якість освіти з точки зору придатності для ринку праці. Ми сподіваємося, що у нас буде конкурс на дуальну форму навчання, а це конкуренція і як наслідок – взагалі зростання якості навчання у вишах», - зазначив Юрій Рашкевич.

Джерело: офіційний сайт МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

«Бізнес і професійно-технічна освіта мають бути цілісними», - Олег Синютка (фото) «Бізнес і професійно-технічна освіта мають бути цілісними», - Олег Синютка (фото) Опубліковано: Вівторок, 03 липня 2018 2 липня у департаменті освіти і науки Львівської ОДА відбулась нарада з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області щодо впровадження елементів дуальної системи навчання. Участь у нараді взяв голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. «Важливо, щоб...

Переглядів: 458 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права ознайомилися з діяльністю туристичної фірми «Океан тур» (фото) Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права ознайомилися з діяльністю туристичної фірми «Океан тур» (фото) Опубліковано: Середа, 28 березня 2018 Важливою складовою підготовки фахівців є здобуття практичних вмінь і навичок. З цією метою викладач циклової комісії готельно-ресторанної справи та харчових технологій Львівського кооперативного коледжу економіки і права Марія Василишин організувала та провела практичне заняття з елементами дуальної...

Переглядів: 225 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Актуально
Спеціальні новини

  

Ми у Facebook
Ми у Facebook