Період публікації:

від

до

Категорія:

Навчатися на роботі: за 2018 рік МОН планує підготувати законодавчу базу для дуального навчання

Опубліковано: Четвер, 01 лютого 2018 

min
max

Щоб повноцінно впровадити дуальне навчання в Україні, треба серйозно змінити законодавство – відповідні новації МОН готуватиме впродовж 2018 року. Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець 29 січня 2018 року під час прес-конференції, присвяченої дуальній освіті в Україні.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього. Але вона потребує дуже серйозної законодавчої роботи. Тому що все, що ми робимо зараз з впровадження дуального навчання, це лише експеримент. Однак, гадаю, що відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, протягом 2018 року ми виконаємо основну роботу з правового забезпечення процесу», - зазначив Володимир Ковтунець.

Він підкреслив, що зміна законодавства під дуальну освіту потрібна була не лише в Україні. Зокрема, МОН зараз вивчає досвід 7 країн, в яких успішно працює дуальне навчання, і кожна з цих країн мала значно змінити своє законодавство.

Водночас перший заступник наголосив, що впровадження дуальної освіти – це також величезний обсяг роботи для вишів. Їм потрібно мати пул підприємств, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх – організовувати на робочому місці навчальний процес.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», - пояснив Володимир Ковтунець.

Джерело: офіційний сайт МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права ознайомилися з діяльністю туристичної фірми «Океан тур» (фото) Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права ознайомилися з діяльністю туристичної фірми «Океан тур» (фото) Опубліковано: Середа, 28 березня 2018 Важливою складовою підготовки фахівців є здобуття практичних вмінь і навичок. З цією метою викладач циклової комісії готельно-ресторанної справи та харчових технологій Львівського кооперативного коледжу економіки і права Марія Василишин організувала та провела практичне заняття з елементами дуальної...

Переглядів: 118 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Підготовка кадрів з елементами дуальної форми навчання впроваджується у Львівському кооперативному коледжі економіки і права Підготовка кадрів з елементами дуальної форми навчання впроваджується у Львівському кооперативному коледжі економіки і права Опубліковано: Вівторок, 27 лютого 2018 У сьогочасному комп’ютеризованому світі суспільство хоче бачити кваліфікованих робітників, що є конкурентоспроможними на ринку праці, креативні, здатні до самореалізації та швидкого реагування, можуть брати активну участь у соціально-економічних і культурних процесах регіону та країни загалом. Нещодавно...

Переглядів: 209 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook