Період публікації:

від

до

Категорія:

МОН: основне про опалення у закладах вищої освіти та їхні можливості планувати навчання так, аби позааудиторна робота припадала на зимовий період

Опубліковано: П`ятниця, 19 січня 2018 

min
max

До Міністерства освіти і науки України надходять численні прохання про коментар щодо перенесення на зимовий період позааудиторного навчання, що має місце у деяких закладах вищої освіти (зокрема, широко обговорюється відповідне планування в КНУ імені Шевченка). Часто таке планування в засобах масової інформації пояснюють неможливістю закладів оплатити рахунки за комунальні послуги. З огляду на це, в освітньому відомстві зібрали основну інформацію стосовно цього питання і пропонують до ознайомлення. Так:

1. Згідно з чинним законодавством, за будь-яких умов, у тому числі кліматичних, заклад вищої освіти не може підміняти аудиторне навчання дистанційним.

2. У закладах вищої освіти використовуються різні форми роботи впродовж року. Крім занять в аудиторіях – практика, підготовка курсових та дипломних робіт тощо. Заклад вищої освіти в межах власної академічної автономії може сам визначати послідовність, коли і які форми роботи будуть застосовуватись. Однак, як би заклад не структурував навчання, кількість запланованих аудиторних годин має бути одна й та ж. Тобто можливе перенесення позааудиторних занять на зимовий період, а аудиторних – на весняний та літній без втрат для навчання.

3. Проректор КНУ імені Шевченка Володимир Бугров детально роз’яснив причини, з яких в межах університету було прийнято рішення про відповідне планування. Зокрема, у коментарі «Громадському радіо» він підкреслив, що усі рахунки закладу за комунальні послуги сплачено, а відповідне планування навчання має місце з двох причин: «перше — щоб студенти йшли на зимові канікули, склавши сесію, і тому перший семестр закінчується включно з сесією 31 грудня. Друге – зменшити перебування у корпусах у зимовий період, коли корпуси на Виставкому центрі холодні». Далі він детально роз’яснює, що системи опалення саме цих корпусів є вкрай неефективними і потребують значних ресурсів. Більше тут.

4. Існує значна проблема з енергоефективністю українських університетів. Старі приміщення потребують капітальних ремонтів, аби ресурси на їх утримання (в тому числі опалення) використовувались розумно. Нещодавно МОН та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту «Вища освіта України», що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їх наукового обладнання. Загальна вартість проекту – 160 млн євро. Зараз починається перша черга, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях. Більше тут.

«Наразі Міністерство освіти і науки України надіслало лист у заклади вищої освіти з проханням надати інформацію про планування навчання у закладах. Щойно ми отримаємо відповідну інформацію – одразу повідомимо її вам через свої інформаційні ресурси», - зазначили у Міністерстві, коментуючи призупинення аудиторного навчання в українських вишах.

За матеріалами офіційного сайту МОН

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

ДПС інформує: як отримати податкову знижку за освітні послуги ДПС інформує: як отримати податкову знижку за освітні послуги Опубліковано: Вівторок, 08 жовтня 2019 Головне управління у Львівській області нагадує, що право на користування податковою знижкою, зокрема, надається за послуги, сплачені на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття середньо-професійної або вищої освіти. Як і раніше, право на отримання податкової...

Переглядів: 261 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки

Тренінг з просторового орієнтування в НРЦ  «Левеня» Тренінг з просторового орієнтування в НРЦ «Левеня» Опубліковано: Понеділок, 07 жовтня 2019 7 жовтня 2019 року в Комунальному закладі Львівської обласної ради «Навчально-реабілітаційний центр «Левеня» відбувся навчальний тренінг з орієнтування в просторі. Як сформувати в дитини образ простору, навчити користуватися ножем та терткою, правильно організувати прибирання та ранковий туалет? Педагоги...

Переглядів: 391 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook