Період публікації:

від

до

Категорія:

Профільну школу можуть запустити раніше 2027 року

Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 

min
max

За освітнім законом, профільну школу мають запустити не пізніше 2027 року, але закон також допускає, що 10-12 класи за новим Стандартом можуть запрацювати раніше. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі».

«У перехідних положеннях є стаття, яка каже, що якщо будуть гроші, стандарти і сприятливі умови, то можливо зробити це (запустимо профільну школу, - ред.) у 2023-му. Зокрема, щоб не друкувати підручники для 10 класу ще раз за старою програмою. (Ми друкуватимемо їх у 2018-му і вони діють п’ять років). Думаю, все буде гаразд, і ми почнемо профільну школу в 2023 році», - зазначив Хобзей.

На думку заступника Міністра, профільна школа розвантажує учнів та збільшує мотивацію до навчання.

«Усі розуміють, що вивчати 22 предмети ‒ неправильно. На мою думку, якщо ти щось робиш, то маєш робити досконало. Але у теперішніх обставинах це неможливо. Неможливо однаково добре знати стільки предметів. І тобі (учню, - ред.) не залишається вибору, крім як викручуватися і дурити. Не йдеться про 5-7 % обдарованих учнів. Я говорю про загал. А програми мають бути осяжні для 90 %. Інакше вони неправильно складені», - підкреслив Хобзей.

Більше про профільну школу читайте в інтерв’ю «Нової української школи» із Павлом Хобзеєм.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила новий закон «Про освіту». За ним, зокрема, передбачається перехід на 12-річну середню освіту.

Раніше Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповідала, для чого потрібно збільшити навчання в школі на один рік.

Також із запровадженням 12-річного терміну навчання в загальноосвітніх школах МОН планує скоротити термін навчання на бакалавраті до трьох років.

Фото: автор – Syda_Productions, Depositphotos

Немає коментарів

Схожі статті:

Павло Хобзей: У профільній школі повинно бути не менше 100 десятикласників Павло Хобзей: У профільній школі повинно бути не менше 100 десятикласників Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 Для того, щоб старшокласники могли обрати у профільній школі потрібний їм предмет для поглибленого вивчення, школа має мати достатню кількість учнів для 3-4 паралельний класів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі». «Найбільша проблема...

Переглядів: 591 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

У МОН розповіли, скільки триватиме пілотування інтегрованих курсів у старшій школі У МОН розповіли, скільки триватиме пілотування інтегрованих курсів у старшій школі Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 Пілотування інтегрованих курсів у старшій школі триватиме не менше двох років, оскільки має пройти цикл 10-11 класів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі». «[Пілотування інтегрованих курсів триватиме] мінімум два роки, бо має пройти цикл...

Переглядів: 449 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook