Період публікації:

від

до

Категорія:

Павло Хобзей: У профільній школі повинно бути не менше 100 десятикласників

Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 

min
max

Для того, щоб старшокласники могли обрати у профільній школі потрібний їм предмет для поглибленого вивчення, школа має мати достатню кількість учнів для 3-4 паралельний класів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі».

«Найбільша проблема в тому, що мережа шкіл, яка є зараз, не дає нам можливості організувати профільне навчання. У більш ніж третині шкіл у сільській місцевості є один 10-й клас, і в ньому навчаються не більше десяти учнів. Якщо кожен учень захоче вивчати інший предмет поглиблено, ми не можемо це зробити з фінансових причин.

Ми думаємо прописати в законі «Про загальну середню освіту», що в профільній школі повинно бути не менше 100 учнів, які навчаються у 10 класі. Тому, коли ми перейдемо до НУШ, мережа академічних ліцеїв повинна забезпечити мінімум 3-4 класи на паралелі. А це означає, що до 2027 року, чи 2023-го, треба створити окрему мережу профільних академічних ліцеїв – на зразок професійно-технічних ліцеїв. Це доволі складне завдання», - зазначив Хобзей.

Окрім того, заступник Міністра розповів, що МОН мотивуватиме школи обирати природничий напрям.

«Найперше треба забезпечити школи сучасним лабораторним обладнанням, щоб було цікаво вчитись. І, безумовно, добрими вчителями, що зараз є проблемою. Багато буде залежати від ринку праці», - додав він.

Більше про профільну школу читайте в інтерв’ю «Нової української школи» із Павлом Хобзеєм.

Нагадаємо, за освітнім законом, профільну школу мають запустити не пізніше 2027 року, але закон також допускає, що 10-12 класи за новим Стандартом можуть запрацювати раніше – у МОН планують зробити це у 2023 році.

Фото: автор – tonodiaz, Depositphotos

Немає коментарів

Схожі статті:

Профільну школу можуть запустити раніше 2027 року Профільну школу можуть запустити раніше 2027 року Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 За освітнім законом, профільну школу мають запустити не пізніше 2027 року, але закон також допускає, що 10-12 класи за новим Стандартом можуть запрацювати раніше. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі». «У перехідних положеннях є стаття,...

Переглядів: 512 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

У МОН розповіли, скільки триватиме пілотування інтегрованих курсів у старшій школі У МОН розповіли, скільки триватиме пілотування інтегрованих курсів у старшій школі Опубліковано: П`ятниця, 05 січня 2018 Пілотування інтегрованих курсів у старшій школі триватиме не менше двох років, оскільки має пройти цикл 10-11 класів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей в інтерв’ю «Новій українській школі». «[Пілотування інтегрованих курсів триватиме] мінімум два роки, бо має пройти цикл...

Переглядів: 449 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook