Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар викладачів економіки та географії ПТНЗ Львівської області

Опубліковано: Четвер, 21 грудня 2017 

min
max

15 грудня 2017 року на базі Львівського вищого професійного політехнічного  училища відбувся обласний семінар викладачів економіки та географії ПТНЗ області на тему: «Впровадження технологій активного навчання і виховання учнів  при вивченні географії та економіки у ПТНЗ».

У семінарі взяли участь викладачі ПТНЗ міста Львова та області, адміністрація  Львівського ВППУ.

Семінар відкрила методист вищої категорії НМЦ ПТО у Львівській області Сердюк Галина Єфремівна, яка привітала учасників, акцентувала увагу на актуальності та важливості теми семінару  та ознайомила з планом роботи.

Директор Львівського ВППУ Дмитришин Ярослав Степанович привітав учасників семінару, зупинився на проблемах професійно-технічної освіти, шляхах їх вирішення, значенні економічного виховання учнів.

 - Підведення підсумків україно-польського проекту «Активна молодь на ринку праці - підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання»  - тема доповіді учасниці проекту, викладача економіки Міжрегіонального центру ПТО ХМД  м..Львова  Сулими Наталії Миронівни.

 У своєму виступі викладач відмітила, що головною метою проекту було підвищення якості професійного  підприємницького навчання в окремих професійно-технічних навчальних закладах на території Західної України, з використанням методів моделювання.  Досягнення цієї мети відбувалось шляхом реалізації ряду заходів, в яких брали участь викладачі, методисти та керівники професійно-технічних навчальних закладів, представники регіональних адміністрацій освіти, управлінь праці та центрів зайнятості, роботодавців, як українських, так і польських.

- Про використання інноваційних методів навчання при викладанні економіки та географії (на прикладі  проведених пілотних уроків в рамках  україно-польського проекту» говорили у своїх виступах учасники проекту, зокрема: викладач економіки та географії Новороздільського професійного ліцею Плетеня Тетяна Іванівна та викладач економіки ВПУ № 71 м. Камянка-Бузька  Загорняк Ольга Мирославівна.

- Про формування мотивації навчання учнів при вивченні економічних дисциплін у ПТНЗ. доповіла  Тизьо Ольга Іванівна, викладач  економіки ВПУ №29 м.Львова, яка підкреслила, що активізація навчального процесу передбачає участь усіх учнів  у процесі навчання економічних дисциплін, який повинен бути мотивованим і досить цікавим. Впровадження технологій  активного  навчання на її уроках дозволяє  посилити процес розуміння, засвоєння і творчого застосування знань учнів.

- Формування економічної компетентності учнів ПТНЗ у позаурочній діяльності шляхом використання активних форм і методів ділилися досвідом  викладачі економіки та географії: Гараміта Оксана Йосипівна(Львівський залізничний ліцей залізничного транспорту); Волошин-Войцеховська Ольга Олегівна(Львівське ВППУ);  Сокіл Любов Степанівна (ЛьвівськеВХПУ).

Сокіл Л.С. висловила думку про те, що в умовах модернізації основними якостями особистості стають ініціативність, здатність мислити, знаходити нестандартні рішення, вміння вибирати професійний шлях, готовність навчатися протягом життя. Позанавчальні  заходи, які проводяться у Львівському ВХПУ з національно-патріотичного, морально-правового, художньо-естетичного, громадського виховання : «Львів та його економічна історія»; «Українські прислів’я, приказки, казки та економіка»; «Підприємництво та його витоки в Україні»; «Іван Франко - економіст»; «Історія грошей України»; «Економічна історія рідного краю»; «Екологічна економіка» та інші, стимулюють всебічний розвиток особистості,

 сприяють формуванню в учнів  компетентностей.

 Беручи участь у позанавчальних  заходах, в учнів формується вміння виступати, логічно висловлювати думки, обґрунтовувати їх, набувати впевненості в собі…

Ефективно розвиваючи економічні компетенції учнів впродовж позанавчальних заходів, педагог виховує молодь, здатну до швидкої зміни соціальних речей, що сприяє розвитку суспільства.

- «Про роль і місце предмета «Соціальна і економічна географія світу» в ПТНЗ на шляху до якісного оновлення системи професійно-технічної освіти акцентувала увагу присутніх Медвідь Галина Ярославівна – викладач географії Перемишлянського ПЛ..

- Викладач економіки  Львівського ВПУ технологій та сервісу Дулик І.М. виступила з доповіддю на тему: «Про участь викладачів економіки ПТНЗ м. Львова у Міжнародному економічному форумі «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні»», поділилась досвідом використання матеріалів форуму у своїй педагогічній діяльності.

Методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Сердюк Г.Є, підводячи підсумки семінару, підкреслила значення економічної  та географічної освіти в сучасних умовах, наголосила на переосмисленні ролі викладача в освітньому процесі – зростання його як організатора навчальної діяльності учнів на всіх етапах уроку. У зв’язку з цим викладачам доцільно використовувати сучасні методики і технології навчання.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Засідання обласного об’єднання викладачів української мови та літератури закладів професійної освіти Львівської області Засідання обласного об’єднання викладачів української мови та літератури закладів професійної освіти Львівської області Опубліковано: Середа, 12 вересня 2018 11 вересня 2018 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області відбувся обласний семінар викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Формування предметних і ключових компетентностей на уроках української...

Переглядів: 73 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай» Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай» Опубліковано: Середа, 12 вересня 2018 Відповідно до Указу Президента України №580/2015 Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки, проводився заочний Всеукраїнський родинний конкурс «Український коровай». Конкурс проводився з метою виховання духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних...

Переглядів: 25 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook