Період публікації:

від

до

Категорія:

Семінар з питань евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації на базі Мостиського ЗЗСО №1 I-III ступенів (Мостиська ОТГ)

Опубліковано: П`ятниця, 17 листопада 2017 

min
max

              

      У нашому житті є пріоритети, які незмінні упродовж усього періоду існування людства. Одним із них справедливо визначено безпеку дитини. Дитина має право бути захищеною незалежно від місця її народження і проживання, кольору шкіри і статусу батьків, а також багатьох інших чинників, які впливають на нас протягом життя. Ніщо і ніколи не повинно бути сильнішим за дитячу долоньку, яка зручно вмостилась у великій надійній руці дорослого.

   З метою забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці, виховання та пожежної безпеки в закладах загальної середньої освіти на базі Мостиського закладу загальної середньої освіти №1 І-ІІІ ступенів проведено семінар для  керівників закладів загальної середньої освіти відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради (начальник освіти Чернега Валентина Григорівна) з питань евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації.

    Семінар  з питань евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації проводився  на виконання розпорядження голови Мостиської міської ради від 30.10.2017р. № 316-Р «Про проведення навчання в закладах освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради з питань евакуації дітей на випадок надзвичайної ситуації».

   Очільник громади Сторожук Сергій  Степанович брав також участь у зазначеному заході. У своєму виступі повідомив, що відповідно до  Закону України «Про пожежну безпеку» адміністраціям  закладів загальної середньої освіти  обов’язково приділяти пильну увагу щодо запобігання виникнення пожеж та реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки, основними напрямками якої є:

- здійснення контролю за станом пожежної безпеки у закладах загальної середньої освіти;

- удосконалення нормативної бази з питань пожежної безпеки;

- розроблення та впровадження компенсаційних заходів щодо приведення протипожежного стану приміщень школи у відповідність до вимог нормативно-правових актів з пожежної безпеки тощо. Відзначив те, що у всіх закладах оновлений план евакуації.

  Сергій Степанович Сторожук наголосив, що потрібно систематично проводити роз’яснювальну роботу з  учнями, працівниками закладів та батьківською громадськістю за участю співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій та правоохоронних органів.

     З презентацією  «Цивільний захист у закладах загальної  середньої освіти» виступила заступник начальника відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Мостиської міської ради Львівської області Гнатовська Надія Мирославівна, у якій розкрила:

- дії адміністрації закладу щодо захисту учасників освітнього  процесу, зменшення втрат та збитків матеріально-технічної бази;

- особливості дій учасників освітнього процесу при деяких надзвичайних ситуаціях, а саме при:  хімічному, радіоактивному ураженнях, виникненні катастрофічних стихійних лих, у випадку знаходження вибухового  пристрою або предмета, схожого на нього; при отриманні загрози по телефону та у письмовій формі. Зазначила, що у  Законі  України “Про освіту”  стаття 26. прописано: «Забезпечення безпечних і нешкідливих умов навчання, праці та виховання освітнього процесу у  закладах освіти покладається на їх засновника або уповноважений ним орган, керівника  закладу».

     Сидорак Михайло Михайлович, директор Мостиського закладу загальної середньої освіти №1 I-III ступенів, виступив з презентацією «Організація забезпечення протипожежних заходів». Поділився досвідом роботи з питань:

Пожежна безпека. Способи забезпечення пожежної безпеки. Розвиток та припинення горіння. Системи протипожежного захисту. Керівник закладу №1 поінформував, що кожний громадянин зобов'язаний:

  • негайно повідомити про це телефоном пожежну охорону (для виклику державної пожежної охорони в автоматичній телефонній мережі встановлено єдиний номер - 101). При цьому необхідно назвати адресу об'єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

- вжити (по можливості) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

- у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

    Учасники семінару переглянули навчальний фільм «Пожежа у житловій кімнаті» та відеоролик «Правила поведінки під час виникнення  пожежі  у школі».

    Підготовлений учнями проект «Правила пожежної безпеки» засвідчив, що школярі  є компетентними з вищезазначеного питання.

   Як результат об 11год.15 хв. відбулася евакуація людей (директорів, учителів, дітей, техперсоналу…)  із закладу освіти  на шкільний стадіон. Педагогічний, учнівський, технічний колективи активно показали свої знання, вміння та насправді продемонстрували «Клас» евакуації згідно чинного законодавства.  

 Підсумок семінару підвели працівники Мостиської  Державної служби надзвичайних ситуацій, які за викликом директора закладу прибули на місце евакуації.

  Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Адже з кожної маленької дитини колись виростуть дорослі люди, а потім – батьки, які будуть передавати свої знання та вміння наступним поколінням.

Немає коментарів

Схожі статті:

Пожежні навчання в НРЦ  «Левеня» Пожежні навчання в НРЦ «Левеня» Опубліковано: П`ятниця, 13 вересня 2019 12 вересня на території Комунального закладу Львівської обласної ради "Навчально-реабілітаційний центр "Левеня" пройшли практичні тренування з організації дій на випадок виникнення пожежі. У навчанні взяли участь всі учасники освітнього процесу. Навчальна пожежна тривога показала, що діти та вихователі...

Переглядів: 700 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Студенти Львівського кооперативного коледжу побували у Музеї пожежної безпеки Студенти Львівського кооперативного коледжу побували у Музеї пожежної безпеки Опубліковано: Вівторок, 20 листопада 2018 Викладач циклової комісії підприємництва та біржової діяльності Львівського кооперативного коледжу економіки і права Оксана Ванівська провела практичне заняття з навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» на тему: «Забезпечення пожежної безпеки підприємств» з групами ФН-16, ПВ(н)-17, ПВ(н)-27 в...

Переглядів: 307 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини
Ми у Facebook
Ми у Facebook