Період публікації:

від

до

Категорія:

Лілія Гриневич: Наша стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна

Опубліковано: П`ятниця, 01 вересня 2017 

min
max

Про безпеку в школі, новації цього навчального року та пілотування нового стандарту початкової школи розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у ефірі програми «Сніданок» на телеканалі 1+1.

«Для нас є стрижнева ідея – безпека дітей у школі, і не лише фізична, а й емоційна, психологічна. І ми намагаємося весь час говорити з вчителями та батьками, щоб ми все ж перейшли до педагогіки партнерства. Ми бачимо зараз ситуацію, що дуже часто діти мають страх перед школою. І особливо це притаманно на початку навчального року, і вчителі також мають цю тривожність. Тому педагогам важливо створити у школі безпечну атмосферу пізнання», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона підкреслила, що створення такої атмосфери – непроста справа, адже для цього треба мати відповідні навички роботи з дітьми, знати потрібні методики. Зараз вчителі починають дедалі більше вчитися, і МОН дає їм для цього можливості.

Зокрема, в межах оновлення програм початкової та базової школи для вчителів розроблялися відео-уроки, якими педагоги можуть користуватися для успішнішої реалізації нововведень. Окрім цього, 200 вчителів шкіл, що цього року пілотують стандарт початкової школи, пройшли тренінги з діяльнісних методик.

«Минулого року ми оновили програми в початковій школі, а цього – ще й у 5-9 класах. Там ми пропонуємо компетентнісний підхід, тобто діти повинні отримати навички для життя. Наприклад, це громадянська компетентність. Тобто ви повинні знати свої права, як комунікувати в соціумі, з іншими людьми. Далі – екологічна компетентність про те, як піклуватися про навколишній світ, а також підприємливість і фінансова грамотність, а ще здоров’я. Бо це є важливі речі, які потрібні людині для життя. Ми виклали на платформі ЕдЕра, а також на сайті ІМЗО рекомендації для вчителів з цього приводу, а також матеріали, якими вони можуть скористатися», - розповіла Міністр.

За новим стандартом початкової школи, що зараз пілотуватимуть 100 шкіл, з наступного року навчатимуться всі діти України. Він розроблений на основі концепції Нова українська школа та є частиною масштабної реформи середньої освіти.

«Цей стандарт несе за собою дуже багато змін, адже це є активно-пізнавальне дослідницьке навчання. Це діти, які не сидять за партою 4 уроки, а рухаються, працюють у групах. Це називається проблемно-пошукове навчання. Це інший стандарт, інші програми, інші методи навчання. Цього літа усі вчителі з цього пілоту пройшли спеціальне підвищення кваліфікації», - повідомила Лілія Гриневич.

Джерело: офіційний сайт МОН

Немає коментарів

Схожі статті:

9 шкіл Львівщини розпочали навчання за новим стандартом початкової освіти (фото) 9 шкіл Львівщини розпочали навчання за новим стандартом початкової освіти (фото) Опубліковано: Понеділок, 04 вересня 2017 У цьому навчальному році 9 загальноосвітніх закладів Львівщини долучилися до пілотного проекту концепції Нової української школи. Відтак, 608 першокласників розпочали навчання за новим стандартом. По Україні було обрано сто шкіл, де вже з початку 2017/2018 навчального року розпочалося впровадження...

Переглядів: 1648 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

200 вчителів англійської, які беруть участь у пілотному проекті «Нова українська школа», навчатимуть тренери Британської Ради та «Cambridge English» 200 вчителів англійської, які беруть участь у пілотному проекті «Нова українська школа», навчатимуть тренери Британської Ради та «Cambridge English» Опубліковано: Понеділок, 21 серпня 2017 Очні та онлайн тренінги для вчителів іноземної мови, пілотування нових освітніх матеріалів та моніторинг результатів – усе це передбачено проектом перенавчання вчителів іноземних мов, що пілотуватимуть новий держстандарт початкової школи. Проект здійснюватиметься у співпраці Міністерства освіти і науки...

Переглядів: 470 Коментарів: 0

Проекти, програми, акції
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook