Період публікації:

від

до

Категорія:

Від телестудії до радіоефіру – відбулась літня школа журналістики МАН

Опубліковано: П`ятниця, 14 липня 2017 

min
max

Протягом двох тижнів в рамках  літньої профільної школи «Літо інтелекту» в КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» проходила школа журналістики. У програмі школи було передбачено різноманітні зустрічі, майстер-класи, лекції, екскурсії з метою профорієнтації та глибшого ознайомлення учасників з роботою сучасного журналіста.

Протягом першого тижня учні знайомились з роботою телестудій, зокрема побували на навчальній телестудії кафедри теле і радіожурналістики ЛНУ імені Івана Франка, де поспілкувались з Мар’яном Павликом, який дозволив усім бажаючим спробувати себе у ролі ведучого. Також старшокласники побували на Першому туристичному «Дуже радіо», де зустрілись з ведучою – співачкою Лілею Ваврін, людиною, яка любить музику  і знає точно, що з нею можна підкорити будь-які вершини. Винарчик Катерина та Кулик Тетяна розповіли в прямому ефірі про навчання в МАН.

З навчальною екскурсією побували учасники на КП «Перший західний», де разом з журналісткою Світланою Ровенчак ознайомились з роботою телекомпанії, зокрема зі студією випуску новин, розмовляли з оператором Романом та пробували зачитувати тексти з суфлера.

В одній з найстаріших українських регіональних телерадіоорганізацій –ТРК «Львів» юних манівців зустріли міні-лекцією у музеї історії львівського телебачення. Учасникам розповіли про те, яким було телебачення від початку створення і до сьогодні, як змінювались телеефіри, урізноманітнювались та покращувались технічні можливості, а це підвищувало якість телепродукту. Юні журналісти побували на головному знімальному майданчику, відомому усім з програм «Доброго ранку, Львове!», «Блокпост», «Сусіди», «Вечір у Львові» тощо. Тут вони дізнались про особливості підготовки прямих ефірів та запису телепередач та про відмінності між цими процесами.

Під час лекції Володимира Клонця «Медіаправо», проведеної у приміщенні Львівської обласної організації НСЖУ, учасники школи дізналися про специфіку правового поля української журналістики, про права представників ЗМІ у доступі до інформації та її висвітлення та про обмеження, що накладаються законодавством на діяльність журналістів.

Лекція «Релігійні ЗМІ», проведена Наталею Гадьо, дала учасникам уявлення про специфіку роботи з такою непростою темою, як релігія, адже доволі складно залишатися цілковито неупередженим, коли торкаєшся питань життєвих переконань інших людей, які так чи інакше або співпадають з твоїми власними, або ж суперечать їм.

У межах школи журналістики була проведена також лекція від Ігоря Борчака, що представляв видання «Львівська пошта» і розповів про особливості роботи в області поліграфії, описав специфіку співпраці з українськими друкарнями для тих редакцій і видавництв, які не володіють власними друкарськими машинами, та особливості існування періодичних видань, які мають можливість самостійно друкувати свої наклади на власних машинах.

Особливе враження справила на старшокласників екскурсія до офісу інтернет-видання «Вголос», яку провів його виконавчий директор Юрій Боруцький. Під час екскурсії вдалося також поспілкуватися з головним редактором видання та отримати цінні відомості про критерії підбору інформації для публікацій та про специфіку працевлаштування молодих журналістів в Україні.

У межах навчальних занять у приміщенні Львівської організації національної Спілки журналістів відбулась зустріч з Ольгою Євстєгнєєвою на тему «Журналістське розслідування», під час якої учні дізнались про те, які етапи роботи повинен здійснити журналіст, щоб якісно підготувати, провести та завершити розслідування, врахувати всі журналістські ризики та перспективи теми.

Андрій Болкун, журналіст, політолог, головний редактор інтернет-порталу «Leopolisnews. Новини зі Львова» ділився з учнями власним журналістським досвідом та особливостями роботи інтернет-видання.

         Запам’ятався учасникам виступ військового журналіста Тараса Греня, який торкнувся теми висвітлення подій на Сході та розповів про непрості умови перебування у зоні конфлікту. Прибув Тарас на зустріч разом зі своєю індійською родиною, яка охоче розповідала про навчання, побут, релігію та колорит індійської культури.

         На завершення школи учасники відвідали Дім Франка, зокрема побували на виставці робіт студентів кафедри дизайну ЛНАМ та презентації книги   Володимира Сидоренка «Художні вироби зі шкіри: історія та практика».

Також учні навчалися робити ляльки. Майстер-клас з виготовлення подільської кукли провела етнограф Оксана Войтюк. Дівчина ось уже понад три роки досліджує цей феномен не лише практично, а й теоретично, тож радо розповідала про цей витвір народного мистецтва.  

Своєрідним підсумком проведення школи журналістики стало вручення сертифікатів.

Щиро дякуємо Наталі Олегівні Войтович, асистенту кафедри теорії та практики журналістики ЛНУ імені Івана Франка та Ярославу Івановичу Климовичу, голові Львівської ОО НСЖУ, заступнику директора ТВО "Радіомовлення" за сприяння та допомогу в організації і проведенні школи.

 

 

 

Хомик Т. С,, Гнидюк О. Ю.,

керівники гуртка

КЗ ЛОР «Львівська обласна

Мала академія наук учнівської молоді» 

Немає коментарів

Схожі статті:

Обласна Мала академія наук запрошує на Дні відкритих дверей! Обласна Мала академія наук запрошує на Дні відкритих дверей! Опубліковано: Четвер, 21 вересня 2017 Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді запрошує учнів 5-11 класів та батьків на Дні відкритих дверей у секціях МАН.   Розклад Днів відкритих дверей у секціях Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді   Секція Дата час Місце...

Переглядів: 16 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Розпочався обласний Інтернет-турнір з природничих дисциплін  "Відкрита природнича демонстрація" Розпочався обласний Інтернет-турнір з природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація" Опубліковано: Четвер, 21 вересня 2017 У вересні - листопаді Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді проводить обласний Інтернет-турнір  з природничих дисциплін "Відкрита природнича демонстрація".   Інтернет-турнір проводиться у два тури:  І тур – відбірковий (дистанційний) - 20 вересня - 25 жовтня 2017 р. IІ...

Переглядів: 19 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій

Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»
24 - 26 жовтня 2017

Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook