Період публікації:

від

до

Категорія:

Microsoft допоможе МОН навчити вчителів використовувати сучасні технології в освітньому процесі

Опубліковано: П`ятниця, 30 Червня 2017 

min
max

Компанія «Microsoft Україна» зголосилася провести навчання з поліпшення комп’ютерних компетенцій для всіх учителів 100 шкіл, що пілотуватимуть новий стандарт початкової школи в межах реформи середньої освіти в Україні. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич та керівника по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна» Наталії Дорош.

«Неможливо якісно впровадити сучасні технології в освітній процес, якщо ними на високому рівні не володіють учителі та директори шкіл – вони створюють інформаційну культуру закладу. Таким чином, якщо нова українська школа має на меті давати інформаційну компетентність учням, почати потрібно з вчителів. І Microsoft готовий допомогти, у нас є на це ресурси», - зазначила Наталія Дорош.

Наразі Міністерство освіти і науки України працює над трансформацією педагогічної освіти. Вона передбачатиме визначення компетентностей, якими має володіти сучасний учитель, та інструментарію для їхньої оцінки.

«Для нас важлива участь професійних та експертних спільнот у винайденні адекватних форм оцінки учительських компетентностей. Дуже важливо, щоб у динамічному світі, де все швидко змінюється, вчитель був у авангарді цих трансформацій і мав можливість навчати дітей тому, що знадобиться їм у майбутньому житті», - розповіла Лілія Гриневич.

Наталія Дорош повідомила, що разом із фінськими партнерами «Microsoft Україна» співпрацювала у проекті з написання комплексного документу, що описує сучасні учительські компетентності та механізми оцінки оволодіння ними.

«Ми можемо використати ці напрацювання та адаптувати разом із вами до Концепції Нової української школи. Там закладено ті передові розробки, які є сьогодні в світі, і, гадаю, їхнє використання буде для вас хорошою допомогою», - долала керівник по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна».

У межах співпраці МОН з компанією щодо впровадження ІКТ в освітній процес також розроблено рекомендований план дій Microsoft Education Transformation Framework і концепція програми «Школа майбутнього» – карта впровадження інформаційних технологій.

Ці два документи пропонують МОН візію функціонального застосування ІКТ в освіті, а також механізми для успішного впровадження реформ середньої освіти в частині інформаційних технологій.

Так, план передбачає, що впровадження таких технологій має бути поетапним, інакше спроба їх запровадити може провалитися. Спершу – відпрацювання зв’язків з партнерами, що допомагають у впровадженні. Наступне – поліпшення якості освіти через підвищення інформаційної культури й професійної ІКТ компетентності вчителів і директорів шкіл. Потім – розробка ІКТ стратегії для загальноосвітніх шкіл (навчальні плани, цифровий контент, механізм оцінювання вчителів оволодіння ключовими компетенціями).

Лише після цього має йти матеріальна підтримка і розвиток шкіл, які вже будуть готові використовувати технології та знатимуть методики роботи з ними. Надалі – національна програма комп’ютеризації.

Активну участь у розробці карти розвитку освіти взяли запрошені експерти Microsoft зі Сполучених Штатів Америки та країн центральної та східної Європи, які підтримують Міністерство освіти і науки України у реалізації використання новітніх технологій в освітньому процесі.

Нагадуємо, що в квітні 2017 р. Microsoft провів освітній трансформаційній воркшоп для визначення моделей застосування ІТ у реалізації освітніх ініціатив в Україні.

Немає коментарів

Схожі статті:

Лілія Гриневич: МОН планує перевірити скільки справних комп’ютерів у школах та де вони встановлені Лілія Гриневич: МОН планує перевірити скільки справних комп’ютерів у школах та де вони встановлені Опубліковано: Понеділок, 03 липня 2017 У системі середньої освіти на обліку стоїть значна кількість комп’ютерів, але нема повного розуміння, в якому вони стані та яка кількість з них реально функціонує. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з керівником по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна»...

Переглядів: 30 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта

Завершується прийом заявок на участь у пілотному впровадженні нового Державного стандарту початкової загальної освіти Завершується прийом заявок на участь у пілотному впровадженні нового Державного стандарту початкової загальної освіти Опубліковано: Понеділок, 22 травня 2017 У 2017/2018 навчальному році в Україні розпочнеться пілотне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти. Міністерство освіти і науки проводить відбір шкіл, які візьмуть участь у цьому проекті. Якщо Ви – керівник (директор, заступник директора) і бажаєте долучитися, заповніть...

Переглядів: 213 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій

Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»
24 - 26 жовтня 2017

Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Активна робота учнів ДНЗ «Львівське ВПХУ» та ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів»

Упродовж 2016-2017 навчального року учні та працівники ДНЗ «Львівське ВПХУ» тісно співпрацювали з ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів». Сьогодні ніхто не повинен залишатися осторонь подій на фронті,...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook