Період публікації:

від

до

Категорія:

День Конституції України

Опубліковано: Вівторок, 27 Червня 2017 

min
max

у приміщенні Львівського обласного Будинку вчителя відбувся семінар на тему: «Конституційний процес в Україні», присвячений Дню Конституції України для педагогів загальноосвітніх шкіл Львівщини.

         Лекцію читала методист НМЦО Васільєва А.В.

         Актуальність даної теми випливає з суспільно-політичної ситуації в Україні. Історичний процес створення перших конституційних засад було продемонстровано на прикладах державницьких законів України XVIII – XIX ст.

         Особливу увагу було приділено основним законам ХХ-ХХШ ст. Конституція 1996 року була розрахована на посттоталітарну державу й суспільство, але виявилась функціонально недосконалою в умовах першої політичної свободи, економічного ринку та зростаючої активності громадянського суспільства.

         Слід зазначити, що в Україні Основний Закон часто переписувався під чинного Президента, що найяскравіше проявилося в період правління Януковича. Вільне тлумачення основних законів, невиконання положень Конституції призвело до узурпації влади Президента. У цей період було фактично змінено форму правління з парламентсько-президентської на президентсько-парламентську. Рішення Конституційного суду України мали вільне тлумачення і привели до невдоволення великих мас суспільства.

         Після Революції гідності в Україні було повернуто в дію Конституції 2004р.. Адже однією з головних ідей на яку спирається конституціалізм, є ідея про те, що державна влада має діяти лише в межах, визначених і дозволених їй вільними громадянами. Саме тому Конституцію прийнято вважати головним правовим документом не стільки держави, скільки громадянського суспільства, вільної громадськості, як такої.

         Тому на сучасному етапі становлення громадянського суспільства в Україні таку важливу роль відіграє конституційний процес. Адже Конституція України повинна бути правовим ідеалом, джерелом справедливості, втіленням розуму і найкращих сподівань українського народу.

Немає коментарів

Схожі статті:

Тематична виставка до 20-ї річниці прийняття Конституції України Тематична виставка до 20-ї річниці прийняття Конституції України Опубліковано: Четвер, 30 Червня 2016 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену 20-ій річниці прийняття Конституції України.          На виставці розміщено матеріал, який в стислій формі показує структуру Конституції України, що складається з Преамбули і 15-ти розділів, що охоплюють всі сторони правового...

Переглядів: 161 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

Відкриття тематичної виставки до 110-ої річниці дня народження  Олега Ольжича (8.07. (8.08)1907 - 1944) Відкриття тематичної виставки до 110-ої річниці дня народження Олега Ольжича (8.07. (8.08)1907 - 1944) Опубліковано: Понеділок, 24 липня 2017 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрита тематична виставка, присвячена Олегу Ольжичу (спр. прізвище Кандиба) – поетові, письменнику, громадському діячу, керівнику національного підпілля в часи гітлерівської окупації. Олег Ольжич був замордований гітлерівцями під час неперервного допиту (10.06.1944). Олег...

Переглядів: 8 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій

Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»
24 - 26 жовтня 2017

Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Активна робота учнів ДНЗ «Львівське ВПХУ» та ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів»

Упродовж 2016-2017 навчального року учні та працівники ДНЗ «Львівське ВПХУ» тісно співпрацювали з ГО «Хенд Мейд по-львівськи для Армії руками волонтерів». Сьогодні ніхто не повинен залишатися осторонь подій на фронті,...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook