Період публікації:

від

до

Категорія:

Соціогумантарний модуль із завідувачами ДНЗ та вихователями-методистами

Опубліковано: Четвер, 22 Червня 2017 

min
max

19 червня завідувачі дошкільних навчальних закладів та вихователі-методисти дискутували на тему «Громадянська освіта в Україні».

Тренер Сціра Марія розповіла педагогам про швейцарсько-український проект DOCCU, який має на меті виховання свідомо активного громадянина і повноправного члена суспільства.

Дискусія розпочалася з демократичних поглядів педагогів. Адже, не так давно була Революція Гідності. Кожен вихователь розуміє демократію по-своєму. Для одного – це рівність, для іншого – це свобода думки. Проте всі погодилися, що демократія – це основа для цивілізованого, ненасильницького вирішення конфліктів.

Зачепили педагоги і тему прав та обов’язків дітей. Вони дійшли висновку, що обов’язків набагато більше, ніж прав, і це неправильно.

Особливо цікавим для завідувачів ДНЗ було управління навчальним процесом і робота з людьми. Адже, вони, в першу чергу, керівники своїх установ. На першому місці у них – компетентність (відчуття власної гідності, взаємоповага, відповідальність, визнання прав людини).

Також Сціра Марія ознайомила педагогів із ключовими принципами освіти для демократичного виховання – навчання «для», навчання «про», навчання «через».

Пізніше працівники дошкільних закладів обговорили характеристики демократичного уроку (кожен з них мав своє уявлення), професійну етику педагога та особистісні якості вчителя-педагога.

На завершення Марія Сціра роздала всім роздатковий матеріал. Вихователі були поділені на групи. Перша група повинна була написати своє бачення супергероя. Друга – намалювати портрет країни. Інші повинні були подумати, хто про що відповідає. Останні писали, що люблять робити і не люблять робити.

Немає коментарів

Схожі статті:

У Миколаївському районні відкрили дитячий садочок У Миколаївському районні відкрили дитячий садочок Опубліковано: Четвер, 14 березня 2019 Сьогодні, 14 березня, у селі Дроговиж Миколаївського районну відкрили новий дитячий садок «Сонечко». Реконструкція закладу дошкільної освіти складає 4,7 млн гривень. Проектна потужність нового садка – 20 місць. Після традиційного перерізання стрічки священнослужителі освятили дитячий садочок, а...

Переглядів: 303 Коментарів: 0

Департамент освіти і науки

На Старосамбірщині завершили реконструкцію дитячого садочка «Казка» На Старосамбірщині завершили реконструкцію дитячого садочка «Казка» Опубліковано: Субота, 29 грудня 2018 У п`ятницю, 28 грудня, у м. Добромилі Старосамбірського району відкрили заклад дошкільної освіти «Казка». Реконструкцію садочка розпочали у вересні 2017 році. Зараз у садочку виховується 99 дітей. Реконструкція дозволила збільшити потужність на 44 місця. У сучасному дошкільному навчальному закладі,...

Переглядів: 830 Коментарів: 0

Середня, дошкільна та позашкільна освіта
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook