Період публікації:

від

до

Категорія:

Візитна картка ДНЗ «ВПУ-34 м. Стрий» - музей «Народна світлиця»

Опубліковано: Середа, 21 Червня 2017 

min
max

У п’ятницю, 16 червня 2017 р. на базі ДНЗ «ВПУ-34 м. Стрий» відбувся обласний семінар завідувачів музеїв професійно-технічних навчальних закладів Львівщини на тему: «З досвіду роботи музею «Народна світлиця» Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 34 м.Стрий» за ініціативи директора училища Івана Пилипіва та методиста НМЦПТО у Львівській області Світлани Василини.

Зразковим для інших відтепер буде «Народна світлиця» - музей ДНЗ «ВПУ-34 м.Стрий». Він став другим на Львівщині зразковим експонатом. А свідоцтво вручив заступник директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук.

За доброю традицією робота семінару розпочалась з молебню у капличці Івана Хрестителя гуртожитка училища, яку відправив голова катехитичної комісії Стрийської Єпархії о.Андрій Бінас.

Продовжила знайомство з навчальним закладом  випускниця 2017 н.р., юний екскурсовод Загоруйко Андріана, ознайомлюючи з історією рідної Альма-матер, свідком якої є унікальна ботанічна пам’ятка – Дуб Івана Франка, посаджена громадою Стрийщини.

Відкрила семінар методист НМЦПТО у Львівській області, Світлана Василина, яка наголосила на тому, що патріотичне виховання молоді є наріжним каменем будівництва нашої держави, а музеї ПТНЗ – осередками патріотичного та національного виховання. Директор ДНЗ «ВПУ-34 м. Стрий» Іван Пилипів розповів про будівничих музею: викладачів Ігоря Кобрина, Галини Гошовської, педагогічного, учнівського та батьківського колективів. «Зберегти унікальність національної культури Бойківщини та Наддністрянщини та визначити основні напрями роботи музею упродовж десяти років було кропіткою працею на громадських засадах Галини Гошовської», -  згадує директор.

Родзинкою семінару стала екскурсія з елементами майстер-класу професійного спрямування, яку коментувала заступник директора з навчальної роботи Ірина Заблоцька. Особливий наголос ставився на тому, як викладачі та вихователі зацікавлюють учнів у позаурочний час. Так, викладач спецдисциплін Євгенія Липецька презентувала свої плетені вироби (декоративна таця, черевичок, горнятко)  із нетрадиційного матеріалу-газетного паперу. Викладач кравецького відділення  Софія Чушак за лічені хвилини продемонструвала, як за допомогою вишивки зі звичайного повсякденного одягу можна зробити святковий. Зацікавила історією власної вишиванки викладач інформатики Оксана  Шмілик, а також  розповіла про важливу роль інформаційних технологій у пропагуванні національних традицій серед учнів училища. Вихователі  гуртожитку – Ольга Досужа та Надія Лось залучають учнів, що проживають  у гуртожитку у позаурочний час до різноманітних методів рукоділля:  в’язання спицями та квілінгу (паперопластика).

Учасники семінару відкрили для себе багато цікавих фактів про історію стрийської кави та кухні. Дегустували цей запашний напій, узвар, пампушки, сирні кільця, які приготували голова учнівської профспілки Ірина Радюк та заступник директора з директора з навчальної роботи Ірина Заблоцька.

Про тісну співпрацю музею «Народна світлиця» із музеями Стрийщини та Львівським історичним музеєм розповіли завідувач науково-методичного відділу музейного будівництва Львівського історичного музею Люся Перейма та директор музеїв Стрия Галина Верес.

Учасники семінару оглянули експозиції музею, їх розміщення, а керівник музею Наталія Тимчишин  більш детально ознайомила з формами та методами роботи, збором експонатів, цікавими фактами історії нашого регіону. Під керівництвом заступника з навчально-виховної роботи Ніни Масендич та художнього керівника Івана Телечкуна по-особливому зазвучала насамкінець музична композиція «Українці» у виконанні випускниці училища Марти Андрусик  та лірична мелодія «Гуцулка Ксеня» у виконанні випускника училища – скрипаля Андрія Кукляка.

Заключним акордом семінару стала подорож-екскурсія до Кам’янецького водоспаду Національного природного парку «Сколівські бескиди», проведена в тандемі випускниці – екскурсовода Марії Паруни, викладача спецдисциплін  Ольги Біганич та майстра виробничого навчання Любові Худик, які озайомили всіх учасників із історією, визначними місцями чарівного Карпатського краю. Цей день залишив в пам’яті всіх незабутні, приємні спогади.

Будуть змінюватися часи,  освіта вирішуватиме нові завдання, проте актуальною є і буде одна проблема – виховання громадянина України, який знає і пам’ятає свій рід, материнську мову, цінує минуле і буде гідно творити майбутнє.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Дня перукаря у ДНЗ «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування» (фото) Дня перукаря у ДНЗ «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування» (фото) Опубліковано: Четвер, 14 вересня 2017 13.09.2017 року в Державному навчальному закладі «Львівське вище професійне училище побутового обслуговування» було проведено святкування Дня перукаря. В навчальний заклад завітали перший заступник Голови Львівської ОДА Ростислав Теодозійович Замлинський, директор департаменту освіти і науки ЛОДА Любомира...

Переглядів: 32 Коментарів: 0

Профтехосвіта

Творчий внесок Стриського ВХПУ у відкриття нової школи (фото) Творчий внесок Стриського ВХПУ у відкриття нової школи (фото) Опубліковано: Середа, 30 серпня 2017 У новозбудованому  НВК ЗНЗ І – ІІ ступенів, який знаходиться у селі Нижня Яблунька Турківського району Львівської області, за активного сприяння директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Мандзій Л.С. та адміністрації ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище»...

Переглядів: 209 Коментарів: 0

Профтехосвіта
Анонси
Календар подій

Всеукраїнський фестиваль інновацій
27 - 29 вересня 2017

Всеукраїнський фестиваль інновацій

Опубліковано: Четвер, 20 квітня 2017


Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»
05 жовтня 2017

Всеукраїнські Сковородинські навчання «Пізнай себе»

Опубліковано: Понеділок, 12 Червня 2017


Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»
24 - 26 жовтня 2017

Міжнародні виставки «Інноватика в сучасній освіті» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 29 травня 2017


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook