Період публікації:

від

до

Категорія:

Пикуловицькі посиденьки

Опубліковано: Субота, 16 грудня 2017 

min
max

Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його історію, мову, пісню.

З метою ознайомлення дітей з історією рідного краю, народними звичаями, формування національної свідомості, виховання поваги до традицій та звичаїв, духовного надбання українського народу в актовому залі Пикуловицького НВК 13 грудня проводилося народознавче свято «Пикуловицькі вечорниці»

Прибрана сцена мала вигляд селянської хати: вікно з вишитими фіранками, збоку – піч, рогач, лопата. З іншого боку – стіл, накритий вишитою скатертиною. У кутку – лава, прядка. На стінах – рушники та старовинні вишиті образи. Для оформлення сцени використовувалися експонати шкільного музею історії села.

Захід підготувала і провела вчитель початкових класів Казмірчук Марія Ярославівна з учнями 4 класу.

Діти у святкових народних костюмах – хлопці у шароварах, дівчата з великими квітчатими хустками на плечах –  виконували українські народні пісні, розповідали небилиці, народні повір’я пов’язані із зимовим циклом свят, жартували. І як заведено на вечорницях, звичайно, не обійшлося без музик і танців.

На прощання господарі вечорниць побажали всім присутнім бути добрими і працьовитими, чесними і чуйними і нести у своїй душі те найкраще, що є у нас, українців.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

Екскурсія до Гавареччини Екскурсія до Гавареччини Опубліковано: Понеділок, 25 Червня 2018 Учні Сороки-Львівської ЗОШ І-ІІ ступенів Пустомитівського району разом із вчителем української мови та літератури Сокіл Г.М. побували у одному із мальовничих країв Західної України – Гавареччині. Це село посеред лісу, до якого частково не дійшла, а частково покинула цивілізація, поміж туристичним...

Переглядів: 109 Коментарів: 0

Відділи освіти

Відпочинок у мовному таборі Відпочинок у мовному таборі Опубліковано: Вівторок, 19 Червня 2018 На закінчення 2017-2018 навчального року учні Годовицької ЗОШ мали можливість відпочивати і оздоровлюватися у пришкільному мовному таборі «Smile». До проведення занять з учнями були залучені вчителі іноземної мови, білогії, інформатики, фізичної культури, початкових класів, педагог-організатор та практичний...

Переглядів: 54 Коментарів: 0

Відділи освіти
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook