Період публікації:

від

до

Категорія:

Пикуловицькі посиденьки

Опубліковано: Субота, 16 грудня 2017 

min
max

Здавна існувала у нашого народу чудова традиція – вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми на вечорницях відроджуємо усе найдорожче, що є у народу: його історію, мову, пісню.

З метою ознайомлення дітей з історією рідного краю, народними звичаями, формування національної свідомості, виховання поваги до традицій та звичаїв, духовного надбання українського народу в актовому залі Пикуловицького НВК 13 грудня проводилося народознавче свято «Пикуловицькі вечорниці»

Прибрана сцена мала вигляд селянської хати: вікно з вишитими фіранками, збоку – піч, рогач, лопата. З іншого боку – стіл, накритий вишитою скатертиною. У кутку – лава, прядка. На стінах – рушники та старовинні вишиті образи. Для оформлення сцени використовувалися експонати шкільного музею історії села.

Захід підготувала і провела вчитель початкових класів Казмірчук Марія Ярославівна з учнями 4 класу.

Діти у святкових народних костюмах – хлопці у шароварах, дівчата з великими квітчатими хустками на плечах –  виконували українські народні пісні, розповідали небилиці, народні повір’я пов’язані із зимовим циклом свят, жартували. І як заведено на вечорницях, звичайно, не обійшлося без музик і танців.

На прощання господарі вечорниць побажали всім присутнім бути добрими і працьовитими, чесними і чуйними і нести у своїй душі те найкраще, що є у нас, українців.

Ключові слова:

Немає коментарів

Схожі статті:

РІК РОЗПОЧАЛИ З ДОБРОЧИННОСТІ РІК РОЗПОЧАЛИ З ДОБРОЧИННОСТІ Опубліковано: Четвер, 10 січня 2019 2019 рік колектив відділу освіти Пустомитівської райдержадміністрації розпочав з проведення акції «Вареники для воїнів АТО».  Отож, в перший тиждень нового року начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Стахів зорганізувала свій педагогічний колектив, щоб напередодні Різдва Христового наліпити...

Переглядів: 208 Коментарів: 0

Відділи освіти

Різдвяно-новорічні свята Різдвяно-новорічні свята Опубліковано: Середа, 09 січня 2019 Впродовж грудня у Сокільницькій  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені І.Я.Франка вчителями та учнями були проведені різдвяно-новорічні заходи. Метою свят було формування уявлень дітей про звичаї та традиції українського народу святкування Різдва Христового та зустрічі Нового року; культуру...

Переглядів: 126 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»
14 - 16 березня 2019

Міжнародні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu»

Опубліковано: Понеділок, 17 грудня 2018


Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook