Період публікації:

від

до

Категорія:

Він був як полум’я…

Опубліковано: Четвер, 23 травня 2019 

min
max

Коли звучить Шевченкове слово, усі замовкають, бо то говорить сама правда, сам Бог -  устами нашого Пророка. Кожна грань Тарасового життя така яскрава і незбагненна, що неможливо вичерпати глибину тих дарів, котрими Господь обдарував Україну, явивши їй такого Сина. І лише тоді почнеться справжнє відродження добра й справедливості, коли ми почуємо те Слово.

Кожна епоха перечитує геніальні твори Кобзаря, відшукує в них те, що співзвучне дню сьогоднішньому, передбачене на день грядущий. Ми маємо усвідомити, що життя - це боротьба, і треба бути непохитними  захисниками правди, бути сильними, як оспіваний Шевченком Дніпро у буряну ніч.

Для Шевченка Україна завжди була найвищою земною святинею; за неї він готовий був принести в жертву Богові і тіло, й душу, для неї він жив і страждав. І на схилі віку поет прохав у бога однієї ласки: упокоїтися в рідній землі. Шевченкові друзі не могли не сповнити останньої волі славного сина України. Вони зробили все, аби Тарас повернувся в лоно рідної землі.  Спочив Тарас, а його полум’яне слово і досі стоїть на сторожі нашого українського буття:

Він був як полум'я. Його рядки —
Дзвінкі і небезпечні, наче криця,
Переживуть і жито, і пшеницю,
І хліб, і сіль, і війни, і віки…

Вихованці Золочівського економічного ліцею презентували літературно-музичну композицію, приурочену Дню перепоховання Тараса Шевченка. Софія Оджиківська (гр. ПЛГ), Марта Галас (гр.Е-1), Вікторія Курченко (гр.Е-2) і Марта Бурдик (гр.Е-3) були нагороджені грамотами за перемогу в мовно-літературному конкурсі ім.Т.Шевченка.

                                                                          Наталія Ковалик,  Ірина Олексин,
учителі ЗЕЛ

Немає коментарів

Схожі статті:

Учні Золочівського ЗЕЛ взяли участь у ретро фестивалі "Бадені Fest" Учні Золочівського ЗЕЛ взяли участь у ретро фестивалі "Бадені Fest" Опубліковано: Середа, 05 Червня 2019 У  неділю, 2 червня 2019 року, біля родинного маєтку-палацу графа Казимира Фелікса Бадені, що знаходиться у центрі м. Буськ, відбувся "Badenі Fest". Учні Золочівського економічного ліцею разом  з учителем історії Криницьким Т.О. також взяли участь у ньому. Метою фестивалю є залучення коштів для реконструкції...

Переглядів: 255 Коментарів: 0

Відділи освіти
Анонси
Календар подій

26 Форум видавців у Львові
18 - 22 вересня 2019

26 Форум видавців у Львові

Опубліковано: П`ятниця, 06 вересня 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook