Період публікації:

від

до

Категорія:

Проведення історико-культорологічного лекторію для освітянської громади Львівщини

Опубліковано: Вівторок, 26 березня 2019 

min
max

     У березневі дні Україна вшановує генія нації Т.Г.Шевченка. Львівський обласний Будинок учителя організував оглядову екскурсію «Львівська Шевченкіана» для вчителів-краєзнавців області.  Розповідь почалася з історії створення пам'ятника Т.Г.Шевченку, що був відкритий у Львові 24 серпня 1992 року. До 1996 року його доповнили 12-метровою декоративною стелою з рельєфними зображеннями, яка символізує хвилю національного відродження.  За ініціативою львівських художників в Палаці мистецтв було відкрито кімнату-музей Т.Г.Шевченка. Ще у 1873 році у Львові було засновано Літературне товариство імені Т.Шевченка, а у 1892 році змінене на Наукове товариство (своєрідна академія наук). В українській історії перша суспільна установа, яка сповідуючи Шевченкові ідеї служіння Україні, присвоїла собі його ім'я. Про видатних членів товариства було згадано в екскурсії. У книгарні НТШ імені Т.Г.Шевченка було представлено розповідь про Лауреатів Шевченківської премії - львів'ян серед яких видатні діячі культури, літератури, театру. Цьогоріч лауреатом Шевченківської премії став львів'янин Богдан Горинь.

     Про інші ініціативи львів'ян до дня вшанування пам'яті Т.Г.Шевченка було розказано в ході лекцій. Екскурсія пройшла змістовно та надала освітянам нові методичні матеріали для застосування у ході педагогічного процесу.

Немає коментарів

Анонси
Календар подій

26 Форум видавців у Львові
18 - 22 вересня 2019

26 Форум видавців у Львові

Опубліковано: П`ятниця, 06 вересня 2019Всі анонси


Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook