Період публікації:

від

до

Категорія:

До Дня Соборності України у Будинку вчителі відкрито тематичну виставку

Опубліковано: П`ятниця, 18 січня 2019 

min
max

До Дня Соборності України у Львівському обласному Будинку вчителя відкрито тематичну виставку «Українські педагоги у формуванні ідеї Соборності України», присвячену педагогам, які впродовж століть виховували в українців свідомість, що Галичина, Наддніпрянська Україна, Слобожанщина, південні регіони – це єдина соборна Україна, автохтонне населення якої – українці.

Матеріали виставки показують, що ідеї Соборності України зародились ще у XVI-XVIII ст. у братських школах Галичини, коли територія Україна була розділена між Польщею та Московською державою, і звідси ширились на схід. Особливого розквіту ця ідея Соборності зазнає у другій половині ХІХ ст., коли галицька інтелігенція спільно з інтелігенцією Наддніпрянської України створили у Львові товариство «Просвіта», Наукове товариство імені Шевченка, діяльність яких потім поширилась на терени України, що перебувала у складі Російської імперії.

Експонуються короткі життєписи, портрети видатних українських педагогів, які брали участь у формуванні ідеї Соборності України: Софії Русової, Івана Огієнка, Бориса Грінченка, Івана Стешенка, Олени Степанів, Григорія Ващенка, Констянтини Малицької, о. Володимира Кальби. На виставці експонуються твори видатних українських педагогів другої половини ХІХ та ХХ століть: С. Русової, Я. Яреми, Г. Ващенка, проф. О. Вишневського. Виставка ілюстрована цитатами з Першої відозви Головної Руської Ради, проголошеної у Львові 10 травня 1848 року, з програми «Молодої громади», створеної М. Міхновським, І. Липою, Б. Грінченком, С. і О. Русовими у Києві-Харкові у 1898 році, Г. Ващенка і його твору «Виховний ідеал», в яких підкреслена і обґрунтована ідея соборності.

Цікавий матеріал вміщує стаття А. Чернова (м. Полтава) «Українська оаза серед похмурої пустелі», в якій описано процес українізації школи після повалення самодержавства на прикладі Полтавської гімназії ім. І. Сташенка.

На виставці експонуються матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (2005 р.) про перший педагогічний конгрес у Львові у 1935 році, а також твори В. Парубія «Україна в Європі» та професора О. Вишневського.

Виставка триватиме до 29 січня.

Немає коментарів

Схожі статті:

У Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену Дню знань У Будинку вчителя відкрито тематичну виставку, присвячену Дню знань Опубліковано: Вівторок, 11 вересня 2018 У Львівському обласному Будинку вчителя відкрито розгорнуту тематичну виставку, присвячену Дню знань. Виставку відкриває стаття доктора педагогічних наук, професора П. Сікорського «Як швидко і якісно зреалізувати ідеї концепції «Нова українська школа». Автор подає короткий аналіз причин провалу попередніх...

Переглядів: 225 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування

День Соборності України в НРЦ «Левеня» День Соборності України в НРЦ «Левеня» Опубліковано: Вівторок, 22 січня 2019 22 січня Україна святкує День Соборності. Сто років тому відбулося об’єднання українських земель, а разом з тим - українських традицій, звичаїв, мови, що мало велике історичне значення для українського народу. До святкування цієї визначної події в історії України долучились учні та вихованці Комунального...

Переглядів: 498 Коментарів: 0

Заклади обласного підпорядкування
Анонси
Календар подій
Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook