Період публікації:

від

до

Категорія:

День цивільної оборони у Сколівському районі

Опубліковано: Понеділок, 21 березня 2016 

min
max

    Цивільна оборона — це важлива складова загальнодержавних оборонних заходів будь-якої держави, що проводяться в мирний та воєнний часи. Вони спрямовані на вирішення трьох основних завдань: захист населення від факторів ураження, які викликають стихійні лиха, техногенні аварії (катастрофи), а також дії сучасних засобів ураження в ході воєнних конфліктів; забезпечення стійкої роботи  економіки в надзвичайних ситуаціях; проведення рятувальних і невідкладних аварійних робіт із метою ліквідації викликаних ними наслідків. З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного походження, зменшення збитків і втрат у разі стихійного лиха, аварій, катастроф, вибухів і великих пожеж, Законом України «Про Цивільну оборону України» передбачена підготовка й перепідготовка керівного складу з цивільної оборони та навчання населення застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти у надзвичайних ситуаціях. Зокрема, програма комплексних навчальних занять предмету «Основ здоров'я» включає підготовку учнів загальноосвітніх шкіл із цивільної оборони.

     Підсумком цієї підготовки школярів за навчальний рік є проведення Дня цивільної оборони. Практична спрямованість заходів, що проводяться протягом Дня, повинна викликати певний інтерес в учнів, спонукати їх до поглиблення знань із цивільної оборони та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

     Так для підготовки школярів і працівників в Жупанській ЗОШ І-ІІ ст. 15 березня 2016 року було проведено навчально-показове заняття та комплексно-об`активне тренування з начальниками цивільного захисту загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів на якому були присутні всі заступники директорів шкіл І-ІІ ступенів Сколівського району, методист відділу освіти Сколівської РДА Джус В. А., провідний спеціаліст відділу НС Сколівської РДА Цимбаліста Ю. Я. та  завідувач Стрийських міських курсів навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Наливайко Д. Д.

   День ЦЗ та КОТ розпочав директор школи Островський С. І. привітанням гостей та ознайомленням їх з планом роботи. Потім гості відвідали відкриті заняття, а саме: урок на тему «Небезпека шкідливих звичок. Формування здорового способу життя», який провела Гирич Т. І. з учнями 3-ого класу, та разом з учнями 7-ого класу, під керівництвом Будай Л. В., відправились в «Подорож країною здорового харчування».

   Після відкритих занять заступники директорів шкіл мали можливість переглянути виставку малюнків «ЦЗ очима дітей», організатором якої була вчитель образотворчого мистецтва Хар О. В., та визначити призові місця.

   Перегляд виставки перервав тривожний трьохразовий дзвінок шкільного дзвоника, який сповістив всіх учасників навчально-виховного процесу про виникнення НС. Постійний склад школи евакуювався за 1,5 хвилини.

  Вчитель фізичного виховання Мелень О. М. провів з учнями 9-ого класу практичне показове заняття «Надання першої медичної допомоги», де учні у формі вікторини розповіли, як поводитись при різних типах НС, якими медичними препаратами користуватись при отруєннях, пораненнях і втраті свідомості, а також мали змогу продемонструвати свої навики з накладання шин при переломах, джгутів при кровотечах і вміння виконувати штучне дихання та непрямого масажу серця.

   Виховний захід «Куріння чи здоров`я – твій вибір», проведений педагогом-організатором Наливайко У. І. у виконанні учнів 8 і 9 кл., дав можливість  всім життєво необхідним системам організму людини «поскаржитись» на негативні зміни в їхньому функціонуванні при такій розповсюдженій сьогодні серед підлітків, шкідливій звичці, як куріння. Учні 5-ого класу під керівництвом вчителя християнської етики, Сапринюк С. М. своїм виховним заходом «Перевага любові» пригадали всім, що однією з найважливіших складових здоров`я є духовний стан.

     Завідувач Стрийських міських курсів навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Наливайко Д. Д. роз’яснив вимоги Кодексу цивільного захисту України та інших нормативно-правових документів з організації цивільного захисту в школі та підготовки учасників НВП. Заступник директора школи Котик Н. Р. ознайомила керівний склад з документами школи з питань цивільного захисту у відповідності до нових вимог керівних документів.

   Дирекція школи дякує всім учням, вчителям та працівникам школи за вклад в організацію свята та гостям за теплі слова. 

Немає коментарів

Актуально
Спеціальні новини

 

Для сімей учасників АТО та Героїв Небесної Сотні влаштують благодійне дійство «Україна – це ми!»

24 серпня, з нагоди Дня незалежності України, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться масштабна акція, що організовують спільно Благодійне товариство «Мій тато захищає Україну» та Музей народної архітектури за...


Актуально
Спеціальні новини


Ми у Facebook
Ми у Facebook